APDOVANOJIMAI NAISIUOSE

2026 metų gegužės 28 dieną Naisiuose vyko ypatinga literatūros ir poezijos šventė – buvo įteikta jubiliejinė 50-oji Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premija ( įsteigta 1976 metais ) už geriausią pirmąją poezijos knygą. Komisijos sprendimu šių metų laureate išrinkta poetė Alina Borzenkaitė. Šventėje dalyvavo ir eiles skaitė Gasparas Aleksa, Olita Dautartaitė, Viktoras Gulbinas, Marija Meilė Kudarauskaitė, Virginija Kulvinskaitė, Jonas Valonis, Violeta Šoblinskaitė, Julius Žėkas…

Tą pačią dieną, literatūros ir poezijos šventės metu Naisiuose pagerbtas ir ,,Šiaurės Lietuvos žvaigždės” medaliu apdovanotas Česlovas Vytautas Karbauskis už ,, Šviesų patriotizmą, už tylų altruizmą, už veiklos rezultatus, garsinančius Šiaurės Lietuvą ir Tėvynę”.

Po visų apdovanojimų poetų parke Sereikiuose pasodinta liepaitė. Iš viso parke jau žaliuoja 27 ąžuolai ir 23 liepaitės.

Bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė

MAISTO BANKUI 25-ERI

Gegužės 24 d. LPF ,,Maisto bankui“ 25-eri! Ir penktasis savanorių festivalis! Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės nariai, savanoriai didžiuojamės prisidėję prie ,,Maisto banko“ Šiauliuose kūrimo, plėtojimo, maisto gelbėjimo nuo išmetimo. Visuomet dirbome ir tikėjome, kad galime prisidėti prie maisto išsaugojimo. Kol nebuvo padalinio Šiauliuose maisto produktus veždavomės iš Vilniaus, vėliau iš Panevėžio. Žinoma, tai būdavo ne pastoviai, neturėjome transporto, bet stengdavomės dalintis parvežtais produktais su tais, kuriems labiausiai reikėjo. Gerumas, dėmesys silpnesniajam nuolat augo ir tokiu būdu buvo stiprinama mūsų bendruomenė.

Sudėtinga suskaičiuoti, o tiksliai ir neskaičiavome per tuos metus kiek turėjome savanorių, kiek valandų jie dirbo, kiek turėjome transporto ir vairuotojų – savanorių, kiek tonų maisto produktų ,,išgelbėjome“ nuo išmetimo… Tik pastataisiais metais pradėta vesti tiksli statistika, todėl du skaičius galime pateikti – 2025 metais savo nariams į Rėkyvą parvežėme ir išdalinome 14 219,08 kg maisto produktų už 30 019,38 eur.! Nebūtume įveikę šio darbo, jei ne mūsų savanoriai, kurie dirbo iš širdies, visni kitiems pagelbėdami, vienas kitą suprasdami be žodžių. O kur dar prduktų išnešiojimas po namus, sunkus ir atsakingas darbas?!..

Dėkojame visam LPF ,,Maisto banko“ Šiaulių padalinio kolektyvui už kvietimą dalyvauti jubiliejiniame gimtadienyje. Nuostabus oras, puiki šventė, gera nuotaika, daugybės edukacijų, įvairūs susitikimai, prisiminimai, apsikabinimai, koncertas su ,,Baliumi“, įspūdingo dydžio gimtadieninis tortas, vaišės, suvenyrai – skėčiai kiekvienam…

Iki kitų malonių susitikimų!

Bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė

Nuotraukos Ugniaus Malakausko

GATVĖS MUZIKOS DIENA RĖKYVOJE

Lietuvoje gatvės muzikos diena vyko 20-ąjį kartą, kai 2007 m. Vilniaus gatvėse, aikštėse, skveruose suskambo muzika. Paprastai tokia diena organizuojama gegužės trečiąjį šeštadienį. Bendruomenės narys Julius Muliarčikas, pasiūlė organizuoti tokį renginį Rėkyvoje. Pats net žolę šokėjams nupjovė, palapinę Ugniui padėjo sustatyti, na, žinoma, pats grojo . Prie Juliaus vadovaujamo ansamblio mielai prisijungė Gytarių bendruomenės ansamblis ,,Dainoriai” ( bendruomenės pirmininkė Irena Bartušienė ). Gatvės muzikos pirmąjį renginį Rėkyvoje atvažiavo palaikyti Zoknių, Šiaulių bendruomenių atstovai, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai… Nors oras dalyvių nelepino, tačiau žmonių susirinko, kurie nenoriai skirstėsi į namus, kuriems vis dar skambėjo muzikos aidas, dalijosi bendrystės šiluma… Šaunu, iki kitų malonių susitikimų.

Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė

FORUMAS „NEVYRIAUSYBINĖS ORGANIZACIJOS IR VALSTYBĖ: KUR ESAME IR KUR NORIME EITI“

2026 m. vasario 27 d., Vilniuje, LR Seimo rūmuose įvyko forumas
„Nevyriausybinės organizacijos ir valstybė: kur esame ir kur norime eiti“

NVO dienos renginio metu buvo pristatyta rezoliucija, skirta sustiprinti nevyriausybinių organizacijų vaidmenį ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Nevyriausybinių organizacijų (NVO) diskusijų forumo

„Nevyriausybinės organizacijos ir valstybė: kur esame ir kur norime eiti“

REZOLIUCIJA

DĖL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ VAIDMENS IR TARPINSTITUCINIO BENDRADARBIAVIMO STIPRINIMO

2026-02-27

Vilnius

Pažymėdami, kad nevyriausybinės organizacijos yra neatsiejama stiprios valstybės ir brandžios visuomenės dalis, kad tvari pilietinė visuomenė kuriama per nuoseklų, pasitikėjimu grįstą ir lygiavertį dialogą;

Toliau skaityti „FORUMAS „NEVYRIAUSYBINĖS ORGANIZACIJOS IR VALSTYBĖ: KUR ESAME IR KUR NORIME EITI“”

RUDENĖLIO ŠVENTĖ

Šiais metais Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė vykdo projektą ,,Rėkyva – mūsų namai 2025“. Viena iš veiklų buvo numatyta organizuoti mugę prie p. c. ,,RIMI“ , Piktmiškio gatvėje. Projektas finansuojamas iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023 -2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1. priemonės ,,Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ bandomojo modelio įgyvendinimo programos. Projekto partneriai: Rėkyvos seniūnija, p. c. ,,RIMI“, Naujasis trečiojo amžiaus universitetas.

Ankstų rugsėjo 20 dienos rytą bendruomenės vyrai ir moterys statė prekybines palapines ir dėliojo savo pagamintus darbelius t. y. siuvinėtas prijuostes, maišelius, rankšluostukus, atvirukus, proginius vokelius, dovanų dėžutes bei dar daug kitų rankų darbo dirbinių.

Prie mūsų prisijungė ir amatininkai su megztomis vilnoninėmis kojinėmis, pačių gamintomis labai gražiomis dirbtinėmis gėlėmis, paveikslais, su pintine spanguolių… Merginos iš ,,Raudonojo kryžiaus“ surengė loteriją apie situaciją ,,X“. Teisingai atsakiusiems įteikė vertingus prizus. Į mugę kvietėme sodų bendrijų narius su savo išaugintu derliumi, bet niekas iš sodininkų, deja, nedalyvavo.

Visą tą laiką linksmino Rėkyvos kapela, vadovaujama Juliaus Muliarčiko. Keletą dainų padainavo ,,Lemties“ klubas, Rėkyvos bendruomenės moterys. Mugę aplankė svečiai iš Lieporių, Medelyno bendruomenių. Buvo labai smagu, sukosi poros, rateliai, šoko seni ir jauni…

P. c. ,,RIMI“ kolektyvas visus vaišino karšta kava, arbata, saldumynais. ,,RIMI“ direktorė senjorų dienos proga rėkyviečius pakvietė į ekskursiją po parduotuvės sandėlius, pagalbines patalpas.

Džiaugiamės pavykusiu renginiu, dėkojame savanoriams Dariui M., Drąsiui J., Juozui M., Ugniui M., Danutei B., Stefai M., Elenai V., Jurgitai I., Danutei V. ir kitiems.

Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės narė Aldona Stabrauskienė