KELIONĖS ĮSPŪDŽIAI

Apniukęs, darganotas išaušo spalio 21 dienos rytas. O ir sinoptikų prognozės pranašavo lietų ir šlapdribą. Bet, pasirodo , nėra blogo oro, kai tokia aktyvi Rėkyvos bendruomenė su jos vadove Nijole Malakauskiene. Bet kas gali pavydėti visų, pasiruošusių keliauti šiauliečių, norinčių aplankyti kitas bendruomenes, susipažinti su jų darbais, veiklomis ir gyvenimu. Sveikintina, kad prie Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės prisijungė gyventojai iš Medelyno, Lieporių, senamiesčio bendruomenių. Todėl sėdome į šaunaus vairuotojo vairuojamą autobusą ir išvykome į Raseinių rajono Betygalos kaimo bendruomenę. Tačiau netikėtai kilo mintis aplankyti Berteškių kaimo bendruomenę, kur mus sutiko jos narė Laima Pečiulienė. Apžiūrėjome ir pasigrožėjome jų turimomis patalpomis, narių veiklą, pasivaišinome karšta kava ir arbata bei padėkoję už svetingumą išsivežėme p. Laimą kartu į Betygalą! Ten mus sutiko bendruomenės pirmininkė Gema Račienė. Pažintis su Betygala prasidėjo nuo šv. ( M- )Nikalojaus bažnyčios lankymo, įdomaus p. Zitos pasakojimo apie bažnyčią, apie 120 užaugintų našlaičių, vaikučių iš alkoholikų šeimų. Sužavėjo klebono mokėjimas bendrauti su parapijiečiais ir jo neįprastas baikerio hobis.

Read more

IMG_6847

Image 3 of 4

Po apsilankymo bažnyčioje Rėkyvos bendruomenės nariai pristatė ką tik išleistą, dar dažais kvepiantį fotoalbumą apie Rėkyvą, jos lankytinas vietas ir unikalų ežerą. Betygalos bendruomenės pirmininkė p. Gema taip pat neliko skolinga, dovanojo suvenyrą, bei, žinoma, sveikuolišką arbatų rinkinį. Šeimininkai pakvietė prie stalo kur garavo karštas kugelis, iškeptas senoviniame pečiuje. O jau skanumėlis! Specialiuose puodeliuose garavo skani ir sveikuoliška žemčiūgų arbata. Mokytoja Birutė Marijona Navakauskienė pasakojo įvairiausius, įdomiausius pasakojimus apie Betygalą, jos apylinkes, apie bendruomenę. O ji tikrai turi apie ką papasakoti. Mokytoja išleido 24 knygas! Ji be galo linksma, miela ir įdomi savo pasakojimais. Besivaišinant prie stalo, skambėjo eilės, liejosi anekdotai, bendruomenės nariai dalijosi savo veiklomis, patirtimi.

Ačiū už nuostabiai, turiningai praleistą dieną, už dainas, ir linksmus anekdotus bendruomenės nariams ir pirmininkei Nijolei, autobuso vairuotojui už saugią kelionę ir sakome: ,,Iki kitų naujų kelionių, bendravimų“!

Kelionės dalyvė Nijolė Šlapikienė