2023-siais nuveikti darbai trumpai

Sutikome Naujus 2023-sius metus. Laikas nestovi vietoje. Dienos keičia savaites, savaitės mėnesius… Ir vėl susitikome aptarti naujus darbus, planus, pasidalinti naujomis idėjomis. Juk artėjo šv. Velykos. Kruopščiai darėme velykinius kiškučius , krepšelius, atvirukus, kitus malonius niekučius… Nepamiršome pagaminti ir papuošti įvairiaspalvius velykinius margučius. Norėdamos parodyti savo rankdarbius, surengėme velykinę parodą. Kvietėme Rėkyvos ir aplinkinių mikrorajonų gyventojus pasigrožėti rankų darbo gaminiais, o gal ką nor sir įsigyti. Po renginio, kad nesirgtume vaišinomės žolelių arbata, kava ir savo gamybos skanumynais.

Vėliau atėjo graži šventė – Joninės. Mūsų bendruomenėje yra Janinų ir Jonų. Pynėme joninių vainikus, pasveikinome. Suvaidinome jumoristinį spektakliuką.Vaišinomės pyragais, sumuštiniais… buvo pasakyta anekdotų, sudainuota dainų. Linksma, smagi šventė.

Praskriejo vasarėlė, o čia atkeliavo rudenėlis. Koks ruduo be šventės ,,Rėkyvos derlius 2023 “? Pakvietėme sodininkus, daržininku, visus norinčius daliparduoti, dovanoti savo užaugintas gėrybes, suvenyrus, rankdarbius. Šventėje koncertavo ansamblis ,,Dainora”, choreografijos studija ,,Impresija”. Mus linksmino ,,Vitaminas C”, dainavo Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės ansamblis ,,Radasta”.Susirinkusieji negailėjo aplodismentų. Gera, linksma, smagi šventė.

Šventėme šventes, nepamiršdami, kad mūsų laukia svarbus, atsakingas darbas – išleisti fotoalbumą, leidinį apie Rėkyvos lankytinas vietoves. Į albumo pristatymą kviečiamos Šiaulių miesto vietos bendruomeninės organizacijos. Išvyka į Raseinių raj. Betygalos kaimo bendruomenę, pristatyti Rėkyvos fotoalbumą bei pasidalinti patirtimi. Pasisemti žinių.

Pyragų šventėje ,,Išsipildymo akcijoje” paprastai dalyvauja daug Rėkyvos gyvenvojų. Šiais metais šventėje teikiami prizai – naujai išleisti fotoalbumai apie Rėkyvą. Ragaujame, vaišinamės pačių pagamintais tortais, bandelėmis, pyragais… Dalijamės kepinių receptais ir jų paslaptimis. Nepamirštame aplankyti namuose savo sergančius bendruomenės narius. Renginio metu aukojame ,,Išsipildymo” akcijai, kurią jau daug metų organizuoja TV3.

Taip greitai eina laikas, kad reikia imtis vėl naujų darbų. Darbščios rankos toliau darys gerus darbus. Siūsime maišelius, gaminsime puokštes, atvirukus, suvenyrus ir įvairiausius niekučius dovanoms. Mūsų bendruomenės leidžia laikraštį ,,Rėkyvos bendruomenės žinios”. Jame talpiname straipsnius apie savo bendruomenę, jos rūpesčius, nuveiktus darbus, savo keliones, gražius prisiminimus,, apie surengtus renginius, kitą aktualią informaciją. Laikraštukas, savanorių pagalba, išnešiojamas visiems vietos gyventojams, pasidalijama su kitomis vietos bendruomeniėmis organizacijomis.

Šiais metais Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė atšventė ir jau pagerbė 6 jubiliatus. Jie neliko nepagerbti. Skyrėme pačius gražiausius žodžius, linkėjimus, įteikėme gėlių puokštes, dovanėles ir ,žinoma, linkėjome ,,Ilgaiusių metų”.

Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės narė Elena Vaičiulienė
2023 m. spalio mėnuo